Wysokie oprocentowanie lokat wciąż możliwe

21 lipca 2009

Rada Polityki Pieniężnej tnie stopy procentowe? Martwisz się, że twoje wysokie oprocentowanie lokat, które założyłeś pod koniec 2008 roku spadnie? Niepotrzebnie. Banki cały czas prowadzą wojnę na lokaty bankowe. Pomimo więc faktu, że stopy rynkowe (a więc WIBID i WIBOR) nadal możesz znaleźć lokatę na 8 procent!

Niemożliwe? Proszę bardzo- pierwszy lepszy przykład z brzegu-lokaty Noble Banku, który na każdym kroku oferuje praktycznie najwyższe oprocentowania na rynku. Masz 5 tys. i chcesz/możesz zamrozić je na 12 miesięcy-oprocentowanie 8,02 procenta czeka na Ciebie. Brutto co prawda w skali roku, ale i tak jest to bardzo dużo. 7 procent już nikogo nie dziwi choć na początku roku był moment, w którym banki nie oferowały tak zawrotnych procentów na bądź co bądź bardzo bezpiecznych lokatach bankowych. Po co więc zabijać się ryzykują bardzo dużo o jakieś 10 procent na funduszach inwestycyjnych. Wszyscy inwestują w lokaty.

Nie tylko Noble Bank tak mocno walczy o nasze pieniądze-Getin bani, Dominet, AIG to tylko niektóre przykłady banków, które zrobią dużo byś ulokował u nich pieniądze. A czy jest to bezpieczne? Jak najbardziej-przecież gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego zostały kilka miesięcy temu podniesione do 50 tys. euro! O ile nie masz więc ulokowanej większej kwoty na lokacie  tylko w jednym banku to możesz spać spokojnie.
Mając więc taką perspektywą nie daj się nabrać na lokaty oprocentowane na 4 czy 3 procent oferowane przez duże banki. Wybór masz znacznie większy i wcale nie bardziej ryzykowny.

Czego chcieć więcej-wakacje w pełni za oknem a Twoje pieniądze pracują na wysoki procent! A co może być dalej? Moim zdaniem trzeba na razie łapać dobrze oprocentowane lokaty bo pod koniec roku już tak dobrze nie musi być. Ile można dopłacać do lokat? Miłego odpoczynku:)

Hernandez