Warto to przemyśleć

23 stycznia 2013

Rok 2013 ma być dla naszej gospodarki rokiem trudnym, widoczne ma też być spowolnienie gospodarcze. Analitycy finansowi raczej odradzają inwestowanie, zalecają natomiast oszczędzanie na rynku lokat bankowych, mimo, iż stale spadają stopy procentowe i co za tym idzie oprocentowanie depozytów bankowych.

Ale o dziwo rynek funduszy inwestycyjnych radzi sobie zupełnie nieźle, są fundusze które odnotowują niemałe zwroty i są takie które maja straty. Dlatego trzeba być wytrawnym graczem aby coś ugrać na tym rynku. Niestety zyski są dużo niższe od przewidywanych ponieważ rosną koszty, szczególnie koszty przeznaczane na wynagrodzenie dla tfi za zarządzanie funduszami. Jest to znana sprawa i wielu inwestorów wycofało się z tfi przechodząc na samodzielne inwestowanie na giełdzie ale wielu jeszcze jest na rynku funduszy inwestycyjnych.

Wszystko jednak w każdej chwili może się zmienić dlatego mimo wszystko namawiamy na oszczędzanie na rynku lokat bankowych ponieważ na tym rynku może nie ma wielkich zysków ale przynajmniej możemy być spokojni o nasze pieniadze. Czuwa nad nimi jak wiadomo bankowych fundusz gwarancyjny. Jeżeli możemy coś podpowiedzieć to zawsze wyżej oprocentowana jest lokata online, czyli zakładana przez internet. Na przykład najlepsza w tej chwili na rynku lokata online na start getin banku oprocentowana jest aż na 7 procent co jest naprawdę dużą atrakcją patrząc na pozostałe oferty.

Warto tez podkreślić, że tuż za lokatą getin banku znalazła się lokata online sk banku z oprocentowaniem 6,9%. Kolejne banki w tym rankingu maja również lokaty zakładane przez internet. Dlatego i konta internetowe i lokaty a nawet kredyty są atrakcyjniejszymi produktami i ofertami bankowymi niż zakładane czy załatwiane w sposób tradycyjny.

Warto to przemyśleć. Tak czy inaczej pamiętajmy, że mamy kryzys i najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych oszczędności.