Warto poszukać

24 listopada 2011

Wszystkie rynki typu: rynek kredytów,  kart kredytowych,  fundusz beta, czy rynek ubezpieczeń, są rynkami bogatymi w oferty, ale niekoniecznie już rynkami przejrzystymi i przyjaznymi dla klienta. Szczególnie rynek ubezpieczeń jest rynkiem specyficznym, skomplikowanym i niestety niezbyt nieprzyjaznym dla klientów, co zresztą potwierdziły kontrole jakie w ostatnim okresie przeprowadzone zostały w firmach ubezpieczeniowych przez inspektorów urzędu ochrony konkurencji i konsumentów.

Jak się okazało, najczęściej ubezpieczyciele majstrują przy ubezpieczeniach na życie, ubezpieczeniach samochodowych /polisy na życie, tanie ubezpieczenia autocasco/ oraz nieruchomości. Fundusz beta również jest oblegany. Najczęściej – co jest oczywiste – kierowcy wykupują ubezpieczenie oc, bowiem jest ubezpieczeniem obowiązkowym, ale coraz częściej też sięgają  po autocasco. Cieszą się z tego firmy ubezpieczeniowe bowiem to na tym ubezpieczeniu zarabiają najwięcej.

Problemu z pożyczeniem tak niewielkiej kwoty raczej mieć nie będę, wystarczy tylko złożyć wniosek o kredyt gotówkowy. Wprawdzie są pewne kłopoty z otrzymaniem kredytu gotówkowego, ale nie takich kwot. Pamiętajmy jednak o jednym. Przy wykupie jakiegokolwiek ubezpieczenia nie bierzmy w ciemno pierwszej z brzegu oferty. Naprawdę warto na tym rynku trochę poszukać, bowiem ofert jest wiele, różne są stawki i różne warunki, a jak wiadomo, ogólne warunki ubezpieczeń w stu procentach tworzą firmy ubezpieczeniowe, więc na swoją niekorzyść raczej nie działają. Wracając do kredytów.

Ten kto decyduje się na kredyt online w merritum banku musi przez internet złożyć wniosek i zwrotnym meilem otrzyma wiadomość jak zalogować się na stronie banku i poznać wszystkie szczegóły oferty. Wstępna decyzja następuje juz po kilkudziesięciu sekundach, natomiast po pozytywnej decyzji u kredytobiorcy pojawi się kurier banku w celu dopełnienia formalności i po 2-3 dniach na jego koncie pojawią się pieniądze. Jak już na wstępnie zaznaczyliśmy najwyższą możliwą kwotą tego kredytu jest 60 tysięcy z rozłożeniem nawet na 60 rat miesięcznych. Bank przy tym nie wymaga żadnych dodatkowych zabezpieczeń i poręczycieli. Wystarczy jeżeli wnioskodawca legitymować się będzie stałymi dochodami i mieć czystą kartę w bik, bo z pewnością bank sprawdzi wszystkich starających się o kredyt online. I jeszcze jednak bardzo ważna wiadomość dla kredytobiorców, kredyt online w meriutum banku oprocentowany jest od 8,9% do 15,9%, zależnie od kwoty kredytu oraz wybranej opcji ubezpieczeniowe / ubezpieczenie kredytu jest nieobowiązkowe /.