Tylko kalkulator

23 listopada 2011

Póki co rynek funduszy inwestycyjnych jak na razie ma się coraz gorzej, inwestycyjnych z kolei rynek lokat bankowych ma się coraz lepiej. Wystarczy przecież spojrzeć na pierwszy lepszy ranking lokat aby się o tym przekonać.

Generalnie jednak lokaty bankowe nie są już tak atrakcyjne jak to było kiedyś, mimo, że oprocentowanie nieznacznie to nieznacznie ale rośnie. Można więc  znaleźć w miarę korzystne dla siebie oferty, a wystarczy tylko zastosować kalkulator lokat bankowych. Najczęściej są to lokaty1,3 i 6 miesięczne z dzienna kapitalizacją odsetek. Ale można też znaleźć inne, na których można jeszcze zarobić.

Trzeba tylko na bieżąco śledzić rynek lokat, ranking lokat, analizować, przeliczać i stosować kalkulator lokat bankowych. „ Jak zwykle na początku miesiąca prezentujemy ranking lokat listopad 2011. Nowy miesiąc niewiele wniósł do poprzedniego, który jak pamiętamy przyniósł nowe ciekawe oferty i porównanie lokat pozwala stwierdzić, że banki coraz mocniej rywalizują o oszczędności klientów. Najlepsze lokaty w październiku dawały zarobić więcej niż 6 procent na czysto” – przekonuje lokaty. info.

W listopadzie nic się nie zmieniło, ale nie da się ukryć, że sytuacja na rynku depozytów bankowych ma się coraz lepiej, są nowe oferty i z większym oprocentowaniem. Organizatorzy rankingów twierdzą, że lokaty jednomiesięczne są słabo oprocentowane i ich zysk nie jest większy niż 4%. Ponadto z zestawienia lokat dwumiesięcznych na pierwszym miejscu jest neoBank z lokatą wysoki procent oprocentowaną aż na 9 procent. Jest to zwykła lokata z kapitalizacją na koniec jej trwania a więc od zysku będzie odprowadzony podatek Belki. Mimo wszystko pozostałe oferty, nawet te z dzienną kapitalizacją, nie dają już takiego zysku. Na drugim miejscu jest idea bank z lokatą na dobry początek oprocentowaną na 6,44 % oraz getin bank z lokatą na start – 6,04%. Jest także alternatywa w postaci kont oszczędnościowych i  takie konta są już zupełnie przyzwoicie oprocentowane. Tylko, że zarówno kont oszczędnościowych oraz lokat tak samo dotyczy inflacja oraz podatek. Chyba, że mówimy o dziennej kapitalizacji odsetek, która zresztą już niedługo ma zniknąć z rynku bankowego.

Ale to już sprawa na inną okazję.

W chwili obecnej trudno przewidzieć jaka będzie inflacja i czy będziemy mieli jakiś zysk z kąt oszczędnościowych oraz lokat, bo konta osobiste przynoszą tylko straty. Póki co najlepiej i najprościej założyć sobie konto oszczędnościowe w banku i składać na nim swoje oszczędności. Pamiętajmy jednak, że aby znaleźć dla siebie jak najkorzystniejszą lokatę i najkorzystniejsze konto oszczędnościowe do dyspozycji mamy kalkulator lokat bankowych oraz kalkulator kont oszczędnościowych.