Ten rynek już nie ma takich lokat

22 kwietnia 2014

Trudno powiedzieć jaka sytuacja będzie na rynku lokat bankowych w październiku, ale chyba jak twierdzą też fachowcy od tego rynku banki już zakończyły obniżanie oprocentowania lokat bankowych.

Ostatnie decyzje rady polityki pieniężnej sprawiły że znacznie spadło oprocentowanie lokat bankowych i niestety zaczął się wyciek środków finansowych z tego rynku. W tej sytuacji atrakcyjna lokata bankowa o jaką zazwyczaj starają się klienci tego rynku to raczej czas przeszły. Rynek lokat bankowych od dawna jest coraz mniej atrakcyjny więc trudno przypuszczać aby była na nim jakaś bardziej atrakcyjna lokata bankowa, chyba że jest to lokata getin banku oraz idea banku, każda z tych lokat oprocentowana jest na 5%. Pozostałe lokaty nie są już tak w miarę przyzwoicie oprocentowane. Niestety to już nie jest ten czas kiedy banki walczyły ze sobą o klientów na rynku lokat bankowych przede wszystkim dlatego że ograniczyły do niezbędnego minimum akcję kredytową więc maja zgromadzony kapitał a tylko gdy go brakuje banki zwracają się ku depozytom bankowym. Sytuacja na rynku lokat bankowych jest jaka jest i z pewnością w najbliższym czasie nie należy spodziewać się zbyt wielki zmian.

Rada Polityki Pieniężnej zapowiedziała zamrożenie stóp procentowych więc należy się spodziewać może nie podwyższenia oprocentowania lokat bankowych ale przynajmniej zatrzymany zostanie spadek oprocentowania. A atrakcyjna lokata bankowa? Mamy jednak nadzieję że jeszcze powróci na rynek, z pewnością jednak nie będzie to lokata bez podatku belki. Rząd już nie pójdzie na taki układ jak kiedyś. Teraz odwołano już nawet wcześniejsze zapowiedzi o obniżeniu podatku wat, ponieważ dziurawemu budżetowi potrzebne są każde pieniądze z należy się również liczyć że podatek będzie pobierany również z polisolokat, które jako jedyne są jeszcze zwolnione z podatku od zysku.

Rynek finansowy od dawna chwieje się w swoich posadach więc nie liczmy na jakiekolwiek ulgi i na rynku lokat bankowych.