Po kredyt do banku

18 października 2011

 

Każdy z nas w jakiś sposób uwikłany jest w sprawy finansowe i trudno się temu dziwić, bowiem każdy z nas kiedyś pracował bądź pracuje, zarabia pieniądze, płaci rachunki, jeżeli ma takie możliwości to oszczędza lub inwestuje, bierze kredytu, kupuje dobra doczesne itd., itp. Z finansami więc jesteśmy  nierozerwalnie związani. Kiedyś jeden ze znanych kabareciarzy powiedział, że najbardziej jest z zakładem związany kasą zapomogowo-pożyczkową /też więc przez finanse/. A tak poważnie, to należy w tym miejscu podkreślić, że obecnie najbardziej jesteśmy związani z bankami. W bankach bowiem trzymamy swoje pieniądze, banki prowadzą nasze rachunki, w bankach pożyczamy pieniądze i w bankach je wydajemy. Od kiedy banki zainstalowały systemy elektroniczne klientom jest już o wiele łatwiej kontaktować się z bankami, ze swoim rachunkiem, prowadzić z bankami interesy. Poza tym banki mają teraz o wiele szerszą  ofertę kredytów oraz usług. Obecnie, aby sprawdzić w jakim banku można otrzymać najtańszy kredyt gotówkowy, najkorzystniejszą lokatę bankową, czy najlepsze konto  nie musimy już biegać od placówki do placówki i sprawdzać oferty bankowe. Teraz wystarczy to sprawdzić w komputerze na stronach internetowych banków, sprawdzić rankingi, porównania, można też przeliczyć na kalkulatorze i wybrać dla siebie najbardziej odpowiednią ofertę. I teraz już wiemy, że najtańszy kredyt gotówkowy jest w banku internetowym.

– Nie ulega wątpliwości, że instalacja systemów elektronicznych znacznie ułatwiła pracę nie tylko bankom, ale przede wszystkim ułatwiła dostęp do informacji bankowej klientom oraz pozwoliła im poprzez internet zamówić produkt lub skorzystać z usługi bankowej. Sam szukałem w sieci najbardziej dla mnie odpowiedni, najkorzystniejszy i najtańszy kredyt gotówkowy i internet mi to znacznie ułatwił. Ostatnio taki – moim zdaniem – najtańszy kredyt znalazłem w mbanku. W banku tym można wziąć – i ja wziąłem – pożyczkę od 100 złotych do aż 20 000 złotych bez poręczycieli i zabezpieczeń. Zresztą nie tylko ja mam dobre zdanie o tym banku, który chciałbym podkreślić, zaliczany jest do banków elektronicznych. A więc wszelkie formalności załatwiane są za pomocą internetu: szybko, sprawnie i tanio – stwierdził klient mbanku.

Jak zwykle w takich przypadkach zdania klientów na ten temat są podzielone. Są pozytywne opinie internautów, klientów tego banku są i negatywne. Na przykład jedna z internautek napisała: chciałabym niniejszym wyrazić uznanie i podziękowanie dla działalności banku za rzetelność, wyjątkowo przyjazne podejście do swoich klientów, wśród których i ja się znajduję. Inny internauta tak napisał : – Korzystam z usług aig już dość długo i jestem bardzo zadowolony, zarabiam dość dobrze, mam dość duże dochody, ale pomimo to nie mógłbym sobie pozwolić, na wiele rzeczy, ale dzięki usługom banku mogłem sobie kupić to co potrzebowałem. Kolejny internauta napisał tylko, że nie poleca tego banku. Ale to nic nowego, bowiem o każdym banku będzie tyle opinii ilu pytanych na tę okoliczność.