PKO BP: gdzie znajdę numer klienta?

14 października 2018

Bank PKO BP udostępnia swoim klientom szereg usług ułatwiających im posługiwanie się posiadanym w banku kontem. Zarządzanie rachunkiem i zgromadzonymi na nim środkami finansowymi można wykonywać za pomocą iPKO – serwisu internetowego, mobilnego a także telefonicznego. W jaki sposób znaleźć numer klienta w banku PKO BP?

Podpisując umowę do rachunku osobistego w placówce PKO Banku Polskiego, klienci otrzymują przy tej okazji:

  • „Przewodnik po usługach” – ułatwiający poruszanie się po bankowości elektronicznej iPKO,
  • indywidualny numer klienta, składający się z 8 cyfr,
  • kopertę z hasłem do pierwszego logowania,
  • narzędzia autoryzacyjne – kody SMS lub kartę kodów jednorazowych.

Umowa przez internet

W przypadku, gdy wniosek o otwarcie konta składaliśmy za pomocą internetu, wtedy umowę dostarcza kurier. W związku z tym aktywacja bankowości elektronicznej nastąpi dopiero po podpisaniu umowy dostarczonej przez kuriera. Wraz z umową klient otrzyma także przewodnik, numer klienta i kopertę z hasłem do pierwszego logowania.

Hasło pierwszego logowania

Hasło otrzymane w kopercie służy do pierwszego logowania w serwisie iPKO. Za pomocą tego hasła aktywujemy wszystkie dostępne w PKO BP systemy zarządzania kontem, tzn. internetowy, mobilny, a także telefoniczny. Hasło należy zachować do czasu pierwszego logowania się w każdym z tych serwisów. W przypadku, gdy nie posiadamy hasła pierwszego logowania, powinniśmy skontaktować się z konsultantem telefonicznym, który po weryfikacji klienta ustali nowe hasło.

Podanie błędnego hasła

Hasło i numer klienta są niezbędne w celu poprawnej identyfikacji klienta w PKO BP.

Hasło do serwisu iPKO powinno być chronione przez klienta, ponieważ umożliwia dostęp do środków finansowych zgromadzonych na koncie. W związku z tym zawsze powinniśmy zabezpieczać je przed osobami nieuprawnionymi, a także nie podawać go na nieszyfrowanych stronach. Trzykrotne niepoprawne podanie hasła spowoduje blokadę dostępu do serwisu iPKO. W takiej sytuacji jedynym wyjściem jest kontakt telefoniczny z konsultantem pod numerami:

  • 801 307 307,
  • 801 3PKOBP,
  • + 48 81 535 60 60.

Numer klienta

Pierwsze logowanie do serwisu iPKO  możemy wykonać tylko za pomocą otrzymane z banku 8-cyfrowego numeru klienta. Po pierwszym logowaniu możemy zmienić otrzymany login. Można to zrobić po zalogowaniu się do serwisu iPKO, wybierając opcje: “Ustawienia”, “Kanały dostępu” i “Zdefiniuj login”. Zmiana loginu na swój własny wymaga potwierdzenia kodem jednorazowym z narzędzia autoryzacyjnego.