Notowania i analizy pomogą w wyborze

10 grudnia 2011

Inwestorzy inwestujący na giełdzie oraz funduszach inwestycyjnych na bieżąco są z notowaniami giełdowymi, ponieważ one determinują wyniki oraz decyzje inwestycyjne. Najczęściej sprawdzane są notowania giełdowe online, czyli przez Internet i jest to oczywiste działanie. Tym bardziej, że coraz trudniejsza staje się sytuacja na rynkach finansowych zjednoczonej europy. Wiele państw nie radzi sobie i prosi Brukselę o pomoc. Po Grecji przyszła kolej na Włochy i Portugalię. Z pewnością kłopoty państw europejskich rzutują na wszystkie finanse, a nie tylko na państwowe. Problemy mają przedsiębiorcy i ich pracownicy, a także inwestorzy. Nie mniej jest wiele osób, które mają gotówkę i są firmy, które nie poddają się kryzysowi. Ci, którzy mają kasę chcą ją jak najlepiej zainwestować. Najbezpieczniej w depozyty bankowe. Wielu inwestorów wybiera jednak giełdę oraz fundusze inwestycyjne . Problem to niemały, bowiem na temat jakiegokolwiek inwestowania trzeba mieć odpowiednią wiedzę, a takową daja miedzy innymi notowania giełdowe online. Dowiadujemy się z nich na przykład czy lokować w fundusze akcji czy bardziej bezpieczne.
– Z pewnością jest to problem. Na przykład w roku ubiegłym najlepiej wypadli inwestorzy, którzy postawili na fundusze akcji. Ale nie zawsze tak jest, dlatego warto wiedzieć czym powinniśmy się kierować przy wyborze najlepszego funduszu. Generalnie istnieje kilka elementów jakimi powinniśmy się kierować. Przede wszystkim jednak powinniśmy brać pod uwagę cel inwestycyjny, akceptowany poziom ryzyka, odpowiedni horyzont czasowy, koszty ponoszone przez uczestników, doświadczenie zarządzających oraz wyniki inwestycyjne funduszu. Trzeba jednak sobie powiedzieć, że nie jest łatwo zgrać wszystkie elementy – powiedział jeden z doświadczonych inwestorów.
Nawet lokując swoje pieniądze w bezpieczne depozyty bankowe powinno się szukać jak najkorzystniejszych dla siebie ofert. Tymczasem wiadomo, że oferty są różne, korzystne i mniej korzystne, z podatkiem od zysku oraz bez podatku belki itd. Jeżeli nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z tym problemem to nie ma sprawy. Ranking lokat, porównanie lokat oraz kalkulator nam w tym pomogą, ale jeżeli nie, to może warto zasięgnąć opinii u doradcy finansowego. Podobną, a nawet o wiele bardziej trudniejszą sytuację mają inwestorzy giełdowi oraz inwestujący w funduszach inwestycyjnych, nic więc dziwnego, że sięgają po notowania giełdowe online. Rynek funduszy inwestycyjnych jest bogaty, ale i skomplikowany. Z pewnością powinniśmy mieć na ten temat określoną wiedzę, wiedzieć jak funkcjonują fundusze bardzie ryzykowne czyli fundusze akcji i jak bardzie bezpieczne. Ale nie tylko nasza wiedza jest niezbędna na tym rynku. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze funduszy powinniśmy posiłkować się też analizami i prognozami analityków finansowych, powinniśmy zasięgnąć opinii u doradców finansowych, którzy również zajmują się funduszami, być również na bieżąco z rankingami, porównaniami i wszelkimi opiniami i komentarzami na ten temat. Z pewnością podpowiedzą nam czy mają to być fundusze akcji, czy obligacji a może jedne i drugie markety finansowe. Nie powinniśmy też bezgranicznie ufać panom z TFI, bowiem nie zawsze dobrze radzą. Poza tym wielu inwestorów zdecydowało się na indywidualną działalność na giełdzie, bowiem nie chcą już więcej płacić ogromnych pieniędzy TFI za zarządzanie ich kasą. Ale jeżeli ktoś już decyduje się na samodzielne inwestowanie, powinien bardziej niż zwykle korzystać z opinii doradców finansowych, analiz, prognoz i opinii fachowców tej branży.