Niekorzystne lokaty bankowe

26 lutego 2013

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że banki mają w głębokim poważaniu nasze zadowolenie z lokat bankowych? Owszem niektóre z nich prześcigają się w kwestii promowania swoich produktów, przerzucając się kolejnymi alternatywami oprocentowania.

Są jednak takie, dla których lokata bankowa to najmniej istotna rzecz. Nie wierzysz ? Przekonaj się!

Najkorzystniejsze lokaty sa dzisiaj oprocentowane na średnio 6%. Oczywiście istnieją także bardziej atrakcyjne, jednak w większości warunków , zasady jakimi się kierują nie są dla deponentów nazbyt optymistyczne. Dlatego warto oprócz oprocentowania zwracać uwagę również na inne parametry poza oprocentowaniem, jak na przykład warunki wpłat i wypłat, minimalna i maksymalna kwota depozytu etc. Najkorzystniejsze lokaty bankowe powinny być również łatwo dostępne, najlepiej przez internet. Dlatego taki sprzeciw i szok budzą depozyty, które oprocentowane są na poziomie… 0,05%.

Taki rarytas oferuje nam dzisiaj bank PKO S.A. Zastanawiające jest przy tym depozycie również to , że ów bank narzuca na konsumenta, zainteresowanego lokatą depozyt o wartości minimalnej na poziomie 10 000 PLN. Czy to żart? Niestety nie…Nie jest to jednak jedyna tego rodzaju lokata bankowa na rynku. Wiele banków ma wiele innych depozytów oprocentowanych na 0,5% czy na 1%. Najdziwniejsze jest przy tym to, że te instytucje finansowe narzucają na swoich klientów liczne obostrzenia. Na szczęście oprócz takich „ kwiatków „ możemy skorzystać z innych, bardziej optymistycznych alternatyw depozytowych.

Dzisiaj ciekawe lokaty znajdziemy w nowej odsłonie Getin Banku mianowicie w Getin Up’ie. Maksymalny procent jaki tam otrzymamy waha się między 6 % a 7%. Również bank BGŻOptima posiada ciekawe warianty depozytów, które są przeciwieństwem lokat w banku PKO S.A.