Najlepsze lokaty na święta

22 września 2016

Zbliżające się szybkimi krokami święta to z jednej strony doskonała okazja, żeby pomnożyć nadwyżki finansowe, które można przeznaczyć na prezenty, a z drugiej – okazja do skorzystania z atrakcyjniejszych ofert, które banki często przygotowują w okresie przedświątecznym. Oto najlepsze lokaty na święta 2015.

Okres przedświąteczny to tradycyjnie czas promocji, specjalnie przygotowywanych przez instytucje finansowe. Banki opracowują co roku duże działania marketingowe, promujące ich produkty. Dominują tu kredyty i właśnie lokaty. Sprawdźmy, które lokaty będą najatrakcyjniejsze w okresie przedświątecznym.

Najlepsze depozyty na święta 2015

Lp.

Bank

Lokata

Okres depozytu

Wymóg założenia konta

Oprocentowanie

Ranking lokat na święta 2015

1.

Deutsche Bank

db [email protected]

2 miesiące

tak

5%

2.

Bank Smart

Smart Lokata na Powitanie

1 miesiąc

tak

4%

3.

Eurobank

Lokata na Dobry Start

3 miesiące

tak

4%

4.

Bank BPH

Lokata Nowy Gatunek w pakiecie

6 miesięcy

tak

4%

5.

Alior Bank

Lokata 2-miesięczna 4%

2 miesiące

tak

4%

6.

mBank

3-miesięczna Lokata dla Nowych Klientów

3 miesiące

tak

4%

7.

Idea Bank

Lokata HAPPY

3 miesiące

nie

4%

8.

Getin Noble Bank

Lokata Mobilna

2 miesiące

nie

3,5%

9.

Eurobank

LOGujesz – LOKujesz

1 miesiąc

tak

3,5%

10.

Lions Bank

Lokata Welcome

3 miesiące

nie

3,5%

Zarobisz więcej, ale z kontem osobistym

Niestety większość lokat promocyjnych, na których można więcej zarobić w porównaniu do standardowej oferty, wymaga dodatkowo założenia konta osobistego i często jest kierowana do nowych klientów banków. Tak właśnie jest w przypadku najwyżej oprocentowanej w naszym zestawieniu db [email protected] Deutsche Bank. Minimalna kwota depozytu wynosi 2 000 zł, a maksymalna wpłata – 10 000 zł. Lokata posiada oprocentowanie stałe na poziomie 5% w skali roku, jeśli klient zdecyduje się założyć równocześnie z depozytem konto osobiste dbNET. W przeciwnym przypadku można liczyć jedynie na standardowe oprocentowanie w wysokości 2,5%. Niestety zerwanie lokaty przed terminem powoduje utratę wszystkich odsetek.

Drugi w zestawieniu Bank Smart ze Smart Lokatą na Powitanie to depozyt krótkoterminowy na 1 miesiąc, który można założyć online. Minimalnie można wpłacić na rachunek lokaty 1 000 zł, a maksymalnie – 10 000 zł. To oferta również dla nowych klientów, którzy dodatkowo muszą otworzyć SMART Konto. Lokatę można odnowić, ale już na warunkach standardowych. Tutaj również wycofanie depozytu przed terminem oznacza utratę odsetek.