Lokata strukturyzowana, którą lokatę wybrać

24 lutego 2013

Lokata strukturyzowana to rodzaj lokaty bankowej dzięki, której możemy oszczędzać pieniądze, lokata różni się nieco od standardowych lokat bowiem pieniądze zainwestowane na lokatę inwestowane są w obligacje.

Jak wybrać najkorzystniejszą lokatę strukturyzowaną?

Z takim pytaniem każdego dnia boryka się wielu polskich inwestorów. Sprawdźmy więc jakie są najskuteczniejsze internetowe sposoby na znalezienie dobrej lokaty strukturyzowanej. Lokaty bankowe to sposób na oszczędzanie pieniędzy, choć niektórzy traktują ją również jako inwestycje, duża suma zainwestowanego kapitału na dłuższy okres może przynieść spore odsetki.

Lokaty strukturyzowane są właśnie sposobem na inwestowanie, niemniej jednak inwestor musi przygotować się na nieuregulowane zyski, w związku z tym, że pieniądze na lokacie strukturyzowanej inwestowane są w obligacje, nie da się przewiedzieć notowań na giełdzie. Pieniądze zainwestowane na lokatę strukturyzowaną podzielone są również na opcje, obligacje zarabiają a opcje dają bezpieczeństwo zainwestowanego kapitału. Aby znaleźć najkorzystniejszą lokatę strukturyzowaną warto skorzystać z pomocy kalkulatora lokat bankowych, które obliczą prawdopodobne odsetki zarobione na poszczególnych lokatach. Poza tym dobrym rozwiązaniem jest sprawdzanie aktualnych rankingów lokat, klasyfikujących lokaty strukturyzowane na podstawie wysokości oprocentowania.

Ranking lokat bankowych oferowany jest przez comperia.pl. Nie zapominajmy, że lokata strukturyzowana nie jest jedyna bankową lokatą, na której możemy zarobić, warto również inwestować w lokaty progresywne, które mają niskie oprocentowanie na początku oszczędzania, sukcesywnie wzrastające aż do zakończenia depozytu. Z kolie polisy lokacyjne dają możliwość wykupienia ubezpieczenia na życie i zainwestowania w lokatę jednocześnie.