Lokata strukturyzowana i jej inwestowanie

30 listopada 2012

Lokata strukturyzowana to jedna z wielu możliwych lokat oferowanych przez banki, lokata ta, wyróżnia się spośród innych tym, że inwestor praktycznie do końca nie wie ile będą wynosiły odsetki jakie uda mu się zarobić. Jak wybrać najkorzystniejsza lokatę strukturyzowaną?

Aby odpowiedzieć na to pytanie należy jedynie kierować się wskazówkami opisanymi poniżej i w trakcie jednego popołudnia wybrać najlepszą lokatę, względem swoich oczekiwań. Lokata strukturyzowana różnie się od innych przede wszystkim tym, że pieniądze zainwestowane przez inwestora podzielone są na obligacje i opcje, obligacje inwestują a opcje gwarantują bezpieczeństw inwestycji. Lokata strukturyzowana to więc nie tylko oprocentowanie depozytu ale również powodzenie inwestycji.

Aby wybrać najkorzystniejszą lokatę na początek warto sprawdzić rankingi, które zestawiają w jednym przejrzystym miejscu najlepsze bankowe lokaty. Poza tym w internecie istnieje możliwość obliczania prawdopodobnych odsetek z konkretnych ofert lokat bankowych za pomocą kalkulatorów. Lokata strukturyzowana a inne lokaty. Pamiętajmy że lokata strukturyzowana nie jest jedyną lokatą jaką oferują nam banki, klienci mają do wyboru między innymi lokatę dzienną, która została opracowana tak by omijać podatek od zysków kapitałowych. Poza tym godne zainteresowania są polisy lokacyjne czyli tak naprawdę połączenie lokaty i ubezpieczenia, dzięki polisolokacie może jednocześnie oszczędzać i opłacać składki na ubezpieczenie na życie.

Wyróżniamy również lokatę progresywną, której oprocentowanie na początku oszczędzania ma najniższą wartość (być może dlatego nie przyciąga tak wielu inwestorów) jednak oprocentowanie systematycznie wzrasta, na końcu oszczędzania osiąga maksymalną wartość. To jaką lokatę wybierzemy zależy wyłącznie od nas wszystko zależy od sumy pieniędzy, którą chcemy zainwestować oraz czasu po jaki chcemy wypłacić pierwsze odsetki.