Lokata strukturyzowana

16 grudnia 2011

Lokaty pozwalają nam zaoszczędzić pieniądze, a tym samym trochę zarobić. Zyski zależą od rodzaju lokaty jaki nas interesuje, a oprocentowanie ofert bankowych może się od siebie znacznie różnic.

Każdy kto nosi się z zamiarem założenia depozytu, na początek musi stanąć przed wyborem rodzaju lokaty. Z zasadzie wszystko zależy od tego po jakim terminie chcemy wypłacić odsetki, im dłużnej pieniądze leżą na koncie, tym można więcej zarobić.
Lokata jest w zasadzie pożyczką klienta dla banku, być może brzmi to paradoksalnie jednak wygląda to tak, że bank w zamian, za to, że klient wpłaci pieniądze na konto banku, z których on w pełni korzysta wypłaca mu za to wcześniej ustalone odsetki. Lokaty są bowiem jednym ze źródeł dochodów banku. Pieniądze na naszych lokatach nie leżą w banku w formie rzeczywistej, widnieją tylko elektronicznie. Zaraz po tym, gdy wpłacimy pieniądze na lokatę bank, je wypłaca innym klientom w postaci wszelkiego rodzaju kredytów.
Najbardziej popularne są lokaty terminowe i lokaty z dzienna kapitalizacją odsetek, jednak coraz częściej klienci decydują się również na lokaty strukturyzowane. Lokaty strukturyzowane bowiem mogą przynieść duże zyski, a zarazem są bezpieczną inwestycją wynika z podziału środków lokowanych przez klientów. Pieniądze zazwyczaj lakowane są w bezpieczne obligacje, takie jak papiery wartościowe. Mały procent tj koło 10% lokowana jest w bardziej ryzykowane akcje na przykład inwestycje w surowce. Takie rozwiązanie równoważny ewentualne niepowodzenie w inwestowaniu na giełdzie. Należy pamiętać, że pieniądze złożone na depozyt nigdy nie pomniejszą swej wartości. Owszem pozna starci naliczone odsetki, jednak nigdy nie będziemy „biedniejsi” niż byliśmy. Zatem każdy kto pragnie zarobić na lokatach i dopuszcza minimalną stratę powinien zainwestować w produkt bankowy jakim jest lokata strukturyzowana.