Lokata rentierska dla bogaczy

29 kwietnia 2013

Według wielu ekspertów z wielkim impetem wracają na łamy polskich banków produkty rentierskie. Zapomniane przez ostatnie lata , zostały przywołane poprzez kryzys finansowy, który utrzymuje się w naszych głowach i portfelach.

O rentierskich produktach nie wie każdy, ba, nawet jeżeli mamy na ten temat jakąś wiedzę to najpewniej jest ona nie wystarczająca. Polacy pod wpływem tego co dzieje się na rynku finansowym próbują szukać szczęścia w wielu innych aspektach. Jak się okazuje coraz częściej stawiamy na rozwiązania z pogranicza zysku. Jednak kryzys jedne drzwi nam zamknął zaś drugie otworzył.

To co było nieopłacane ileś lat temu dzisiaj może być żyłą złota. Dlatego klienci coraz częściej celują w lokaty bankowe rentierskie czy alternatywne inwestycje. Najzamożniejsi Polacy są w ogromnej obawie o rynku europejskie. To co dzieje się na rynku międzynarodowym jeży włos na głowie. Obawa przed kolejną falą kryzysu oraz dodatkowo wątpliwości w kwestii inflacji zmieniły znacznie podejście o gospodarowania finansami. Zmniejszyła się tolerancja względem ryzyka, dlatego nawet Ci najbardziej ryzykowni konsumenci mogą mieć kłopot związany bezpośrednią z utrzymaniem statusu qvo w okolicznościach ewentualnego zysku.

Noble Bank – bank dla klientów zamożnych w ramach sytuacji kryzysowej na rynku zaoferował alternatywę polegającą na nowym produkcie inwestycyjnym o nazwie „Światowe Rynki”. Ta usługa jest bezpośrednio związana z produktami rentierskimi. Jeżeli klient lokuje środki, to są one rozbijane na dwie części – inwestycyjna oraz lokacyjną. Lokacyjna to bezpieczny kapitał natomiast inwestycyjna ma zarabiać na jak najwyższy zysk w tym aspekcie.

Lokaty rentierskie jednak i tak stale przodują w kontekście zainteresowania nimi przez klientów. Niestety nasze społeczeństwo w niewielkim stopniu dorosło do podejmowania ryzyka inwestycyjnego.