Lokata optymalna

14 listopada 2011

Rodzajów lokat bankowych jest wiele. Każdy bank jest w stanie zaproponować nam produkt depozytowy, który będzie korespondował z naszymi indywidualnymi potrzebami.

Na rynku istnieją bowiem lokaty dla osób bardziej i mniej zamożnych. Spektrum wyboru dotyczy również okresu lokacji finansów. Najbardziej znanym rodzajem lokaty jest lokata optymalna banku Getin Noble Bank S. A. .

Lokata Optymalna to depozyt bankowy o oprocentowaniu stałym, które ustalane jest względem określonej polityki cenowej banku. Kapitalizacja odsetek odbywa się codziennie. Jest to stały zabieg instytucji bankowych, które wykorzystują go aby legalnie ominąć konieczność płacenia podatku Belki.  Lokata optymalna może być założona na okres: 3 miesięcy, 6 miesięcy, 12 miesięcy i 24 miesięcy.

Klient ma więc szeroki wybór w kwestii okresu zamrożenia swoich nadwyżek finansowych. Pieniądze na lokacie są zabezpieczone poprzez   systemem gwarantowania przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny zgodnie z ustawą z dnia 14.12.1994 roku o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Lokatę optymalną może założyć każdy, kto dysponuje kapitałem wyższym niż 500 PLN. i ma dostęp do internetu. Getin Noble Bank S.A. oferują swoim klientom możliwość założenia lokaty poprzez złożenie wniosku on-line. Procedura wygląda w sposób następujący – na podany we wniosku adres e-mail otrzymasz nr rachunku do wpłaty środków później otrzymujesz potwierdzenie wniosku. Jeżeli klient życzy sobie potwierdzenie papierowe to również istnieje taka ewentualność. Jedynym ograniczenie jaki obowiązuje lokatę optymalną jest maksymalna kwota ją możemy zdeponować – nie może być wyższa niż 15 000 tys. PLN. Oprocentowanie lokaty uzależnione jest od czasu na jaki lokatę zakładamy.

W przypadku 3 miesięcy jest to 4,23%, 6 miesięcy 4,41 %, 12 miesięcy 4,74% i 24 miesięcy 5,18%. Im dłuższy czas lokaty tym klienci mogą liczyć na większy zysk.