Lokata bez podatku belki.

29 listopada 2011

Lokaty bankowe nie od dziś są chętnie wybierana formą oszczędzania pieniędzy. Banki wychodzą nam na przeciw i oferują wiele rodzajów lokat. Trudno jest zdecydować się na tą konkretną.

Jednak jeśli nie chcemy dzielić się swoim zyskiem, do wyboru mamy jedynie jedną lokatę. Mianowicie lokatę bez podatku belki przez niektórych nazywaną anty-belkową.
Lokaty bankowe paradoksalnie nazwać można pożyczką klienta dla banku. W zamian, że bank w pełni korzysta ze środków złożonych na depozyt, wypłaca klientowi odsetki. W zależności od rodzaju lokaty, pieniądze można wypłacać dopiero o określonym terminie w przeciwnym razie można spłacić wszystkie odsetki. Nic nie stracimy z depozytu, który mimo wszystko nawet w małym stopniu nie ulegnie zmianie.
Ostatnio najczęściej wybieraną lokatą stała się lokata bez podatku belki, ponieważ jak sama nazwa wskazuje nie obliguje nas ona do płacenia podatku od zysków kapitałowych. Podatek ten wynosi 19% i dotyczy każdego kto niezależnie od źródła otrzyma dochód. Nawet jeśli wygramy w totka milion złotych, wygraną musimy podzielić się z fiskusem.
Lokata bez podatku belki dostępna jest w wielu bankach. Oferuje ją między innymi Meritum Bank który proponuje oprocentowanie wynoszące 6,83%. Dalej jest Getin Bank czy FM Bank. Lokata bez podatku belki zwykle mieści się w ramach procentowych wynoszących między4,5% a prawie 7%. w zależności od oferty, pieniądze z takiej lokaty możemy wypłacić na przykład po 3 miesiącach depozytu.
Jak szukać dobrej lokaty? Lokata bez podatku belki to z pewnością chętnie wybierana lokata. Aby znaleźć najbardziej korzystną ofertę należy skorzystać między innymi z rankingów klasyfikujących najlepsze oferty bankowe. Rankingi te dostępne są w sieci dla wszystkich bezpłatnie. Ważne jest aby ranking był aktualny na dany miesiąc.