Lokata bankowa stała się nie opłacalna

2 sierpnia 2013

Jak każdy doskonale dzisiaj wie, konsumenci, którzy sukcesywnie otwierają depozyty bankowe mają ciężki orzech do zgryzienia. Okazuje się, że Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopę referencyjną w tym roku już trzykrotnie. Nie jest to jednak koniec, bowiem jej celem jest zbliżenie się do polityki państwa zachodnich gdzie stopy procentowe są wyjątkowo niskie.

Lokata bankowa stała się nie opłacalna. Niestety do takich wniosków musimy dojść obserwując to co dzieje się na rynku depozytów. Otóż w dzisiejszych czasach bardzo mało osób decyduje się na powierzenie swoich oszczędności na lokatę, która opiewa średnio na 2 lub trzy procent.

Niestety nikt z nas nie będzie miał z takiej lokaty bez podatku belki profitów finansowych. Niby banki starają nas zachęcić do lokat poprzez uwypuklenie faktu coraz niższej inflacji. Jednak nawet ten bądź co bądź pozytywny parametr nie spowoduje , że odnajdziemy się w tym aspekcie. Lokaty internetowe są korzystniejsze od tych stacjonarnych bowiem nie wymagają od banków nazbyt dużych nakładów czasowych. Lokaty są oczywiście podzielone na różne terminy zapadalności. Najwięcej atrakcyjnych lokat obowiązuje w perspektywie roku lub więcej. Również bank ma wtedy z tego największe zyski. Wiele banków chce zmusić klientów, poprzez zaoferowanie korzystnej lokaty do podpisania umowy o inne usługi czy produkty bankowe.

Otóż jest to wtedy konto bankowe tudzież inny produkt, który zobowiąże nas do stałej współpracy z bankiem. Niestety w czasach kryzysu każdy ima się różnych sposób na poprawę bytu jakości swojego życia. Do tej pory lokata mogła być takim narzędziem. Dzisiaj niestety nie jest to już możliwe. Kolejne obniżenie stóp procentowych spowoduje kolejne załamanie na rynku tego rodzaju usług. Lokaty bez podatku belki niestety nie są dzisiaj na porządku dziennym.