Getin i Idea mają najlepsze oferty

23 maja 2011

Od chwili wprowadzenia dziennej kapitalizacji odsetek najlepszymi lokatami są właśnie lokaty bez podatku od zysku. Tymczasem rząd zapowiedział już ukrócenie omijania podatku belki. Jeżeli tak się stanie będzie to niemała rewolucja i rynek ten z pewnością jeszcze bardziej straci na atrakcyjności, a odsetki na lokatach będą o wiele mniejsze.

Po wprowadzeniu podwyżek stóp procentowych – w tym roku już trzykrotnie – na rynku lokat bankowych niewiele sie zmieniło. Owszem niektóre banki podniosły oprocentowanie swoich lokat, ale najczęściej długoterminowych i nie była to zbyt wysoka podwyżka. Nadal też najwyższe odsetki na lokatach oferują takie banki jak: Getin OnLine, Idea Bank oraz Getin Bank.

Na przykład najbardziej atrakcyjna dotychczas i najwyżej oprocentowana wydaje się oferta Idea banku i jej lokata przedsiębiorcza z oprocentowaniem na 8,05% i  dzienną kapitalizacją odsetek, lokata ta zakładana jest na dwa miesiące. Lokata przedsiębiorcza daje zysk lokaty standardowej oprocentowanej aż na 10 procent. Szkoda tylko, że – jak sama nazwa wskazuje –  jest to lokata przeznaczona jedynie dla przedsiębiorców. No i przedsiębiorca może tylko założyć jedną lokatę o tak wysokim oprocentowaniu. Podobna sytuacja jest – czyli ograniczenia do jednej lokaty –  w przypadku lokaty online Getin banku oprocentowanej na 5,64% z dzienną kapitalizacją odsetek oraz dwumiesięcznej lokaty startowej Getin banku.

Natomiast wśród lokat jednodniowych najwyższe odsetki na lokatach ma Toyota Bank, BOŚ Bank oraz BZ WBK. Bardzo dobrą propozycją jest także oferta Open Finance i lokata optymalna. Lokata optymalna ma stałe oprocentowanie i również dzienną kapitalizację odsetek. Można ją założyć na cztery okresy: 3, 6, 12 i 24 miesiące. W przeciwieństwie do wyżej wymienionych lokat  nie jest ograniczona ilość ich założenia . Open Finance przygotował tę ofertę również w systemie elektronicznym.

– Wprawdzie zgodnie z oczekiwaniami stopy procentowe wzrosły już trzykrotnie, ale jakoś szczególnie nie przełożyło się to na wzrost oprocentowania lokat bankowych i o najlepsze odsetki na lokatach można nadal zabiegać tylko w pakietach inwestycyjnych oraz inwestując, na przykład w złoto. Na przykład Amber Gold w takim pakiecie inwestycyjnym zagwarantuje nie tylko 100 procentowy zwrot kapitału, ale również zysk  na granicy 15 procent w skali roku. W chwili obecnej jest to największy zysk na rynku lokat bankowych i są to chyba najlepsze lokaty na tym rynku. Dlatego warto się nimi zainteresować, chociażby z tego powodu, że złoto nadal zwyżkuje. Zwracajmy też uwagę na propozycje Open Finance, bowiem co jakiś czas firma ta wypuszcza na rynek ciekawe produkty bankowe –

powiedział jeden z klientów tego rynku.