Dla tych co mają kasę jest taka lokata

3 sierpnia 2013

Nie są już tak atrakcyjne ale nadal chronią nasze pieniądze a to dla klientów rynku lokat bankowych jest nadal najważniejsze. Niestety nie ma już kredytów oprocentowanych powyżej 6 procent a i powyżej 5 procent nie jest zbyt wiele. 

Wiele jest przyczyn takiego stanu rzeczy przede wszystkim kryzys, stan naszej gospodarki, stopy procentowe oraz banki którym specjalnie nie zależy na rynku lokat bankowych Różne tez są rodzaje lokat ale chyba najmniej rozpowszechnianą jest lokata rentierska.

Lokat terminowe, lokaty strukturyzowane, poliso-lokaty, lokaty progresywne o takich lokatach się mówi i pisze. Ale lokata rentierska czy ktoś widział ją w ofercie bankowej? A przecież lokata rentierska istnieje i również ma swoich klientów. Na początek zapytajmy co to jest lokata rentierska i dla kogo jest przede wszystkim przeznaczona. Przeznaczona jest przede wszystkim dla tych których nie interesują odsetki dopisywane do kapitału które później są wypłacane w zakończeniu umowy z bankiem.

Zatem lokata rentierska charakteryzuje się tym, że odsetki nie są kapitalizowane lecz wypłacane do ręki właścicielowi takiej lokaty. Są to więc lokaty dla ludzi bogatych tak zwanych rentierów którzy deponują swoje pieniądze w bankach aby nie traciły wartości i żyją z odsetek a nie z zebranego kapitału który stale pozostaje nienaruszony. A więc lokata rentierska jest szczególnie ważna dla osób które maja pieniądze nie chcą ryzykować na rynkach inwestycyjnych i nie chcą też aby bezużytecznie leżały w domy i traciły na wartości. Dla takich osób najkorzystniejszym rozwiązaniem jest właśnie lokata rentierska.

Ale jak już wspomnieliśmy takie lokaty przeznaczone są jedynie dla ludzi bogatych, dla ludzi nie mających dużej kasy rynek lokat bankowych przygotował wiele innych rodzajów lokat. Szkoda tylko że obecnie na rynku lokat bankowych też nie ma koniunktury i banki coraz częściej obniżają oprocentowanie lokat.