Coraz trudniej o dobre decyzje

29 listopada 2011

Coraz trudniejsza jest sytuacja na rynkach finansowych europy i coraz trudniej jest inwestorom wypracowywać zyski. Częściej na giełdzie oraz w funduszach o spadki niż o wzrosty, nic więc dziwnego, że zaczyna być coraz bardziej nerwowo. A mimo to inwestorzy jakoś nie uciekają z tych rynków, może tylko więcej stawia już na fundusz zrównoważony niż akcje.
– Początki inwestowania zawsze są trudne, a już z pewnością dla inwestorów, których wiedza na ten temat jest raczej niewielka. Dlatego eksperci od finansów radzą, żeby nie zaczynać od inwestowania zbyt agresywnego, a więc od funduszy akcji. Najlepiej dla początkujących inwestorów gdy zostawią w spokoju fundusze akcji i zaczną bardziej bezpiecznie inwestować swoje pieniądze. Może więc na początek w obligacje, może w lokaty bankowe, albo na przykład w fundusz zrównoważony. Dla nie wtajemniczonych informacja, że fundusz zrównoważony inwestuje zarówno w akcje jak i obligacje. Bardziej szczegółowo, to fundusz zrównoważony jest funduszem mieszanym, w którym udział akcji nie przekracza 40-60 procent – stwierdził jeden ze stałych inwestorów na tym rynku.
Zostawmy na razie fundusz akcji czy też fundusz zrównoważony i przyjrzyjmy się bliżej interesującej ofercie BZ WBK, który zaproponował nie tak dawno swoim klientom Pakiet Inwestycyjny InPlus BZ WBK. InPlus to przede wszystkim dostęp do wielu Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, a klienci mogą wybierać i przebierać w ich ofertach. Mogą wybrać jeden konkretny fundusz, albo kilka o różnym poziomie ryzyka, poczynając od gotówkowych po fundusze najbardziej agresywne lokujące powierzone im pieniądze na rynkach akcji. InPlus umozliwia również dowolne przenoszenie środków pomiędzy funduszami. Mało tego, jeżeli do 31 stycznia ktoś zdecyduje się na ten pakiet może otrzymać premię nawet do 500 złotych na start tej inwestycji. Pamiętać należy, że minimalna wpłata wejściowa wynosi jedynie 5000 tysięcy złotych, ale można tą kwotę w każdej chwili podwyższyć kolejnymi wpłatami, nie mniejszymi jednak niż 1000 złotychobligacje. Pakiet Inwestycyjny InPlus BZ WBK to konkretne i wymierne korzyści, poczynając od wspomnianej już premii na start programu, po brak opłat wstępnych, możliwość swobodnego przenoszenia środków bez jakichkolwiek opłat, braku podatku od dochodów kapitałowych przy zmianie funduszy, po pełną obsługę przez internet. I jeszcze jedno. Jak można przeczytać w ofercie Pakiet InPlus BZ WBK ma: “formę ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi, których aktywa lokowane są w jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych”. Tak czy inaczej warto się tą ofertą zainteresować, a o szczegóły należy dopytać w oddziałach banku. Informacje na ten temat można również znaleźć na jego stronach internetowych. BZ WBK jest bardzo dobrze znanym bankiem na naszym rynku i prócz funduszy inwestycyjnych stawia również  na kredyty hipoteczne, karty kredytowe, leasing, ubezpieczenia, posiada także ofertę biznesową.