Coraz bardziej popularne

19 września 2011

Rynek lokat jest nieprzewidywalny, ostra walka w latach ubiegłych powinna czegoś nauczyć klientów, szczególnie tego, że nie warto się do banków przywiązywać, chociażby lokatami długoterminowymi. Ale nie tylko, bowiem na rynku lokat krótkoterminowych też jest ruch.

Chociaż od jakiegoś czasu brak jest ze strony banków pozytywnych ruchów, to banki nie mają zamiary zrezygnować z depozytów bankowych oraz klientów. Dlatego o najwyższe lokaty warto również zawalczyć. Konkurencja wbrew pozorom jest i takich ofert również nie brakuje. Jak więc szukać i gdzie szukać najlepszych depozytów? Pytanie to zadał także jeden z serwisów finansowych.

Jest to trudne pytanie, bowiem nie wiem czy chodzi o najlepsze lokaty czy najwyższe lokaty, czyli najwyżej oprocentowane. Tymczasem niekoniecznie najwyższe lokaty muszą być najlepszymi. Na przykład są banki, które starają się zebrać depozyty wykorzystując do tego dodatkowy produkt jakim jest konto bankowe lub lokata jednodniowa. Daje to większą możliwość przywiązania do banku klienta, a o to przecież chodzi. Poza tym banki dysponują coraz szerszą ofertą dodatkową, taką jak chociażby: liczba dostępnych bankomatów czy oddziałów, obsługa przez internet, czyli lokaty zakładane i obsługiwane przez internet, a także pomocowe pakiety assistance. Według pytanych na tę okoliczność klientów banków najwyżej oceniana została oferta alior banku, ing banku śląskiego oraz mbanku, najgorzej multibanku, citi handlowego oraz pko SA.

Jest to ranking na temat gdzie założylibyśmy lokaty bankowe, gdybyśmy zechcieli swoje pieniadze deponować w najlepsze lokaty. Jedne z najlepszych to lokaty jednodniowe. Ciekawą rzeczą jest to, że na przykład ing bank śląski do niedawna nie reklamował swoich lokat w telewizji. Trzecie miejsce mbanku w tym zestawieniu w zasadzie potwierdza, że coraz wyżej zaczynają stać lokaty zakładane poprzez internet, czyli lokaty online. Jest to o wiele wygodniejsze deponowanie swoich pieniędzy niż wystawanie w bankach w długich kolejkach. Ale są też inne rankingi, inne zestawienia i porównania, inne najwyższe lokaty. Na przykład w innym rankingu najlepsze i najwyższe lokaty jednodniowe i nie tylko proponuja noble bank i meritum bank. Natomiast niemiłą niespodziankę dla swoich klientów przygotował mbank, który obniżył oprocentowanie swojej lokaty jednodniowej o 0,25% i aktualnie oprocentowanie tej lokaty wynosi teraz 4,25%.

Dokładnie taką samą obniżkę oprocentowania w prezencie zaoferował swoim klientom multibank. Jednakże najwyższe lokaty na dzień dzisiejszy ma amber gold, który proponuje oprocentowanie lokaty w wysokości aż 10%. Amber Gold jest domem składowym, posiadający w składzie złoto przechowywane przez klienta – depozytem więc jest złoto. Atutem tej lokaty jest to, że kurs złota jest sztywny i nawet jego wahniecie nie spowoduje mniejszych odsetek. Warto jeszcze dodać, że przy lokacie w wysokości 5 tysięcy złotych amber gold dodaje sztabkę złota. Jak więc widać jest w czym wybierać.