Atrakcyjna lokata bankowa dla wszystkich

1 lutego 2013

Lokata bankowa która będzie dla mnie najbardziej atrakcyjna? Jak odróżnić dobrą lokatę od tej, która jedynie z pozoru wygląda na korzystną?

Te i wiele podobnych pytań zadają sobie osoby noszące się z zamiarem założenia depozytu w banku. Z założenia atrakcyjna lokata bankowa to depozyt z jak najwyższym oprocentowaniem, im większe oprocentowanie tym wyższe odsetki.

Niemniej jednak dobra lokata to również rodzaj lokaty dostosowany do naszych oczekiwań. Przed wybraniem konkretnej oferty lokaty należy więc zdecydować, która z wielu rodzai lokat będzie dla nas najlepsza. Do wyboru mamy zarówno lokaty długoterminowe, jak i takie na 24 godziny, lokaty dzielą się również na lokaty obciążone podatkiem od zysków kapitałowych jak również lokaty bez podatku belki. Najbardziej popularne lokaty to lokaty terminowe, które z zasadzie nie wyróżnia się niczym szczególnym jednak przed wpłaceniem pieniędzy na depozyt inwestor może samodzielnie obliczyć prawdopodobne zarobione odsetki.

Pomoże nam w tym kalkulator lokat bankowych oferowany w sieci bezpłatnie, wystarczy w odpowiednie miejsca kalkulatora wpisać parametry lokaty, oferty oprocentowania banku czy sumy depozytu. Ranking lokat bankowych czyli jak znaleźć dobrą ofertę. Atrakcyjna lokata bankowa- takim hasłem większość banków reklamuje swoje oferty, pamiętajmy jednak aby nie wpłacić pieniędzy na pierwszą lepszą lokatę, sprawdzajmy oferty za pomocą wyżej wymienionego kalkulatora jednak najlepszym rozwiązaniem znalezienie atrakcyjne oferty jest aktualny ranking lokat bankowych, publikowany między innymi na comperia.pl.

Dzięki niemu nie musimy sprawdzać ofert banków każdej z osobna co zresztą zajmuje zbyt wiele czasu, w rankingach wszystkie najpotrzebniej informacje zawarte są w jednym przejrzystym miejscu.